Continental - 215/60-16 95V ContiSeal Premium Contact 2
Varenummer 974162160400
NOK 1 329,30
- + NOK 19,95 (Miljøavgift personbildekk)
Total: NOK 1 349,25
Montering
Energimerking Produkt datablad
Opplysninger
- ContiSeal er en teknologi utviklet av Continental for å tette et punktert dekk!
- ContiSeal minimerer konsekvensene av skader på slitebanen hvis du får en punktering på opptil 5 mm i diameter. Hullet tettes umiddelbart når du trekker ut gjenstanden som sitter fast i dekket. Dette gjøres ved hjelp av en tetning i dekket som trekkes ut sammen med gjenstanden og umiddelbart lapper dekket.
- Fordelen med ContiSeal er at du ikke trenger å stoppe eller kjøre til nærmeste dekksenter, slik du må med andre punkteringssikre dekk. ContiSeal kan fortsette uten problemer og med uendret kjørelengde.
- ContiSeal er designet for å gi de samme gode kjøreegenskapene som et vanlig dekk.
- Contiseal fortsetter å tilby samme sikkerhet og komfort som et vanlig dekk.
- Det anbefales at du har et TPMS-system i bilen for å overvåke dekktrykket i hjulene. Dette gjør at du raskt kan se om det har oppstått en punktering.
Spesifikasjoner
Spesifikasjoner: Continental - 215/60-16 95V ContiSeal Premium Contact 2
Spesifikasjoner: Continental - 215/60-16 95V ContiSeal Premium Contact 2
| Varenummer | 974162160400 |
| EAN | 4019238449037 |
| Merke | Continental |
| Varetype | Dekk |
| Modell | ContiSeal PremiumContact 2 |
| Sesong | Sommerdekk |
| Kvalitet | Premium |
| Fysiske egenskaper | |
| Felgdiameter | 16 " |
| Bredde | 215 |
| Profil | 60 |
| Dekkegenskaper | |
| Lastindeks | 95 |
| Maks last | 690 kg |
| Hastighetskode | V |
| Maks hastighet | 240 km/t |
| Piggdekk | Nei |
| EU-merking | |
| Drivstoff forbruk | E |
| Bremseegenskaper på våt vei | B |
| Dekkstøy avgitt til omgivelsene | 71 dB |
| Klassifisering av dekkslitasje | B |
| Snøgrep | Nej |
| Isgrep | Nej |
| Type indikator | 03503410000 |
| Karakter | C1 |
| EPREL url | 482194 |